Od 1 lipca klauzula odstępnego zawarta w kontrakcie francuskiego napastnika opiewała na 120 mln euro i właśnie tyle kilkanaście dni temu zapłaciła Barcelona.

Reklama

Wcześniej odstępne wynosiło aż 200 mln euro. Takiej kwoty domaga się Atletico, które stoi na stanowisku, że Barcelona z Griezmannem porozumiała się już w maju, a dowodem jest ogłoszenie wówczas przez piłkarza, że latem opuści Madryt.

Na wniosek Atletico zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie. Zablokowanie transferu jest jedną z możliwości, na decyzję trzeba jednak zaczekać - powiedział prezydent La Liga Javier Tebas.

Griezmann występuje w Hiszpanii od dekady. Połowę tego czasu spędził w Realu Sociedad San Sebastian, w którym rozpoczął seniorską karierę. W 2014 roku trafił do Atletico, gdzie został jednym z najlepszych napastników na świecie. W 257 meczach w jego barwach zdobył 133 bramki.

Z reprezentacją Francji wywalczył wicemistrzostwo Europy w 2016 roku i był królem strzelców oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w ojczyźnie. Przed rokiem natomiast poprowadził "Trójkolorowych" do mistrzostwa świata.

W Barcelonie zdążył już zadebiutować; we wtorek w towarzyskim meczu z Chelsea Londyn (1:2).