"Trudno napisać tę wiadomość, ale chciałem przekazać wszystkim komentarz od siebie. Jestem absolutnie zdruzgotany, że uszkodziłem więzadło krzyżowe w moim prawym kolanie, co oznacza, że opuszczę resztę sezonu. Wiem, czego potrzeba, aby wrócić. Mam wokół siebie wspaniałe wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół, kolegów z drużyny i członków Derby County oraz reprezentacji" - napisał Bielik na Instagramie.

Reklama

Piłkarz doznał kontuzji 30 stycznia, a poniedziałkowe badania potwierdziły obawy. Chodzi o kolano, które w styczniu ubiegłego roku uległo takiemu samemu urazowi. Po nim Bielik pauzował ok. 10 miesięcy. Wrócił na boisko późną jesienią i szybko stał się wiodącą postacią zespołu. Zdobył dwie bramki w spotkaniach The Championship (zaplecza angielskiej ekstraklasy) i zbierał wiele pochwał za swoją grę.

Jesienią 2019 roku Bielik zaczął występować w reprezentacji Polski. Rozegrał dotychczas trzy mecze w ekipie narodowej.

W czwartkowym wpisie zawodnik zwrócił się również do swoich kibiców.

"Dziękuję za miłe wiadomości i najlepsze życzenia. To wiele dla mnie znaczy. Mogę wam obiecać tylko jedną rzecz. Zrobię wszystko w trakcie pracy rehabilitacyjnej, aby wrócić w jak najlepszej kondycji i będę dawać pełne wsparcie moim kolegom z drużyny przez resztę sezonu" - zapewnił Bielik.