Pierwszy test Sportiello przeszedł 20 marca. Cztery dni później poinformowano, że dał on wynik pozytywny. Zawodnik cały czas czuł się dobrze i miał tylko łagodne objawy, ale musiał pozostać w izolacji.

Reklama

Atalanta B.C. informuje, że Marco Sportiello został poddany dwóm badaniom na COVID-19 w ciągu 48 godzin i miał wynik negatywny - napisano w komunikacie.

W Lombardii, gdzie położone jest Bergamo, kryzys związany z koronawirusem jest od ponad dwóch miesięcy wyjątkowo poważny, a niektórzy uważają, że w dużej mierze wpłynął na to rozegrany 19 lutego w Mediolanie mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Atalantą a Valencią (4:1).

Od środy wiadomo oficjalnie, że także Dybala jest już zdrowy. Argentyńczyk miał 21 marca pierwszy z czterech pozytywnych wyników badań na tę chorobę i również nie mógł zwalczyć infekcji przez ponad miesiąc. Jak mówił, na początku odczuwał dość silne objawy choroby, ale później czuł się już dobrze.

W Juventusie, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, koronawirusa wykryto także u Daniele Ruganiego i Francuza Blaise'a Matuidiego. Obaj są zdrowi od połowy kwietnia.

Obecnie wszystkie rozgrywki piłkarskie na Starym Kontynencie, z wyłączeniem Białorusi, są wstrzymane. Od 4 maja niektórzy włoscy piłkarze mogą indywidualnie trenować na klubowych obiektach, ale nie jest pewne, czy obecny sezon zostanie dokończony.