41-letni Gerrard do Birmingham przeniósł się z Rangers FC. Z tym zespołem wywalczył pierwszy od 10 lat tytuł mistrza Szkocji, przełamując dominację lokalnego rywala - Celticu. W Aston Villi zastąpi zwolnionego za słabe wyniki Deana Smitha, który w ten weekend zadebiutuje z kolei w zajmującej ostatnie miejsce ekipie Norwich City.

Do swojej dyspozycji Gerrard będzie miał m.in. Casha, który w ostatnich dniach zadebiutował w reprezentacji Polski, zaledwie kilkanaście dni po uznaniu obywatelstwa. Rozegrał łącznie nieco ponad 70 minut w drugich połowach meczów z Andorą (4:1) i Węgrami (1:2) w eliminacjach mistrzostw świata, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił.

W drugim z tych meczów wystąpił również Moder, który ostatnio umocnił się w podstawowym składzie Brighton. Wprawdzie w poprzedniej kolejce przeciwko Newcastle United (1:1) był rezerwowym, ale cztery wcześniejsze spotkania ligowe rozpoczął od pierwszej minuty.

Po przerwie na spotkania reprezentacji narodowych nie ma piątkowego ani poniedziałkowego meczu Premier League. Cała 12. kolejka zostanie rozegrana w sobotę oraz niedzielę.

Zmagania rozpoczną się o 13.30 w Leicester, gdzie "Lisy" podejmą prowadzącą w tabeli Chelsea. Londyńczycy wygrali poprzednie spotkanie z tym rywalem, 18 maja br., ale wcześniej zostali dwukrotnie pokonani po 1:0, w tym w finale Pucharu Anglii 15 maja. Wówczas jedyną bramkę zdobył Belg Yuri Tielemans, który teraz z powodu kontuzji będzie pauzował być może nawet do końca roku. Jego rodak Romelu Lukaku może z kolei powrócić do składu Chelsea po kilku tygodniach przerwy również spowodowanej urazem.

Spotkanie drużyn Casha i Modera zaplanowano na godzinę 16, podobnie jak pięć innych. W jednym z nich trzeci w tabeli West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, zmierzy się na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers. Z kolei w Norwich może dojść do innego pojedynku polskich piłkarzy: pomocnika gospodarzy Przemysława Płachety i obrońcy Southampton Jana Bednarka.

Ciekawie zapowiada się zaplanowana na 18.30 potyczka Liverpoolu u siebie z Arsenalem Londyn. Goście sezon rozpoczęli słabo, ale w ostatnich ośmiu meczach nie ponieśli już porażki i są na piątym miejscu, dwa punkty za czwartymi "The Reds".

Wicelider Manchester City, który Liverpool wyprzedza o jeden punkt, a do lidera traci trzy, podejmie w niedzielę Everton. Tego dnia swoje spotkanie rozegra również Leeds United Mateusza Klicha, a rywalem w Londynie będzie Tottenham Hotspur, prowadzony po raz pierwszy przez włoskiego szkoleniowca Antonio Conte.