Strzelecki festiwal na Stade Pierre-Mauroy w 10. minucie rozpoczął Portugalczyk Danilo z PSG. Nadzieje gospodarzy na dobry wynik na krótko odżyły w 28. minucie, kiedy do siatki trafił Holender Sven Botman, ale jeszcze przed przerwą Presnel Kimpembe i Argentyńczyk Lionel Messi zapewnili paryżanom bezpieczną przewagę.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się ponownie Danilo i Kylian Mbappe (11. gol w sezonie), który w 67. minucie ustalił rezultat na 1:5.

Wysokie i łatwe zwycięstwo PSG nad mistrzem z Lille, który popełniał proste błędy w obronie - podsumowała gazeta "L'Equipe".

Walczący o odzyskanie tytułu stołeczny zespół jedynej w sezonie ligowej porażki doznał 3 października. W 23 spotkaniach zdobył 56 punktów i aż o 13 wyprzedza drugi Olympique Marsylia. Drużyna Arkadiusza Milika w piątek pokonała Angers 5:2, a Polak odnotował drugi na francuskich boiskach hat-trick. 16 maja również trzykrotnie pokonał bramkarza... Angers.

Mistrz z Lille, po wielu zmianach personalnych, w niczym nie przypomina zespołu z poprzedniego sezonu. Z dorobkiem 32 punktów plasuje się na 11. pozycji w tabeli.