W piłce nożnej jest wielu gejów - powiedział, dodając, że zdecydowana większość wciąż czuje, że nie może o tym mówić otwarcie. Istniejemy i zasługujemy na to, by o tym mówić i móc prowadzić normalne życie - podkreślił.

Benevenuto jest jednym z głównych asystentów sędziów wideo w kraju, prowadzi mecze w dwóch najwyższych ligach Brazylii. Teraz przyznał, że wykorzystał swoją funkcję sędziego, aby "ukryć się".

Reklama

Piłka nożna zawsze była pasją dla mężczyzn, a ja od najmłodszych lat wiedziałem, że jestem gejem. Uważałem, że boisko będzie najlepszym miejscem na ukrycie swojej seksualności - powiedział Benevenuto w stacji TV Globo w niedzielnym programie sportowym. Chcę aby moje ujawnienie pomogło innym ludziom, którzy nadal żyją w ukryciu - dodał.

Wyjaśnił, że zawsze chciał grać w piłkę nożną. Ale dla mnie, dla geja to nie wchodziło w grę, dlatego wygrałem inną, jedyną drogę jaką miałem, aby być przy futbolu.

Benevenuto mieszka w mieście Sete Lagoas w stanie Minas Gerais. Po wybuchu pandemii COVID-19 wrócił do pracy jako pielęgniarz w szpitalu publicznym w mieście, gdyż rozgrywki były zawieszone. W Brazylii większość sędziów to półprofesjonaliści. Zarabiają tylko wtedy, gdy sędziują mecze.

Pierwszym brazylijskim sędzią, który ujawnił swoje preferencje seksualne, był Jorge Jose Emiliano dos Santos (1954-1995). Jego decyzja nie zamknęła mu kariery, w latach 70. i 80. był nawet arbitrem międzynarodowym.