Dzień wcześniej w pierwszym półfinale piłkarze Athletico Paranaense wygrali 1:0 z trzykrotnym zdobywcą tytułu, inną brazylijską drużynę Palmeiras, który poniósł pierwszą porażkę w 20 meczach Copa Libertadores.

W środowym spotkaniu w zespole Flamengo, którego trenerem do czerwca był niedawny selekcjoner reprezentacji Polski Portugalczyk Paulo Sousa, hat-trickiem popisał się napastnik reprezentacji Brazylii Pedro, zdobywając bramki w 31., 60. i 83. minucie.

Na stadionie Veleza Sarsfield w Buenos Aires piłkarze Flamengo mieli przez cały mecz przewagę, ich zdecydowana dominacja najbardziej była widoczna od pierwszej bramki strzelone przez Pedro i drugiej uzyskanej tuż przed przerwą przez Evertona Ribeiro.

Rewanże zaplanowano w dniach 6 września (w Sao Paulo, Palmeiras - Athletico Paranaense) i 7 września (w Rio de Janeiro, Flamengo - Velez Sarsfield).

Finał edycji 2022 odbędzie się 29 października w Guayaquil w Ekwadorze.