Dziennik Gazeta Prawana logo

Tottenham i Man City zachowały status niepokonanych, a Arsenal pozycję lidera

18 września 2022, 15:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Son Heung-min
<p>Son Heung-min</p>/PAP/EPA
Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Brentford 3:0 i zachował pozycje lidera angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Wieczorem Everton zagra z West Hamem United, w którym występuje bramkarz Łukasz Fabiański.

Arsenal po porażce w poprzedniej kolejce z Manchesterem United 1:3, w kolejnym wyjazdowym meczu nie dał szans Brentfordowi.

Goście szybko objęli bezpieczne prowadzenie po bramkach, które głową zdobyli obrońcy William Saliba (17.) i Gabriel Jesus (28.). Cztery minuty po przerwie wynik ustalił, debiutujący w Premier League, Portugalczyk Fabio Vieira.

Wysokie prowadzenie skłoniło trenera Arsenalu Mikela Artetę do wprowadzenie na boisko w ostatnich minutach 15-letniego Ethana Nwaneriego, który tym samym został najmłodszym w historii piłkarzem grającym w Premier League.

W 70. minucie kibice na stadionie wstali z miejsc, oddając w ten sposób hołd zmarłej królowej Elżbiecie II, która panowała 70 lat. Podobnie jak we wszystkich meczach Premier League w ten weekend, pamięć królowej została uczczona minutą ciszy przed rozpoczęciem meczu, po której nastąpiło wykonanie hymnu narodowego.

W sobotę status jedynych niepokonanych zespołów w tym sezonie angielskiej ekstraklasy zachowały Manchester City i Tottenham Hotspur. Broniący tytułu "The Citizens" wygrali z Wolverhampton Wanderers 3:0, a "Koguty" - z Leicester City 6:2. Obie ekipy mają po 17 punktów i o jeden ustępują Arsenalowi.

Trzy spotkania tej kolejki zostały przełożone na inny termin. W ten weekend nie zagrają: Brighton & Hove Albion z Crystal Palace, Chelsea Londyn z Liverpoolem oraz Manchester United z Leeds United.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraTrudny quiz z wiedzy ogólnej. 12/12 tylko dla orłów. Na 10 pytanie odpowiedź znają nieliczni »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj