Dziennik Gazeta Prawana logo

Bramkarz reprezentacji Iranu wykupił z więzienia 20 osób

12 stycznia 2023, 09:00
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Payam Niazmand
<p>Payam Niazmand</p>/Newspix
Rezerwowy bramkarz piłkarskiej reprezentacji Iranu Payam Niazmand przyczynił się do zwolnienia z irańskiego aresztu 20 osób. Wpłacił na poczet ich długów prawie 10 tys. dolarów - podaje na Twitterze Persian Soccer.

28-letni Niazmand w ten sposób wpisał się w akcję piłkarzy Iranu, którzy za swoje premie otrzymane za udział w katarskim mundialu pomagają uwolnić osoby przetrzymywane w irańskich więzieniach.

Suma pochodząca od zawodnika przyczyniła się do odzyskania wolności przez dwie kobiety i 18 mężczyzn, którzy mieli problemy finansowe i niespłacone długi.

Niazmand został wypożyczony na początku sezonu z portugalskiego Portimonense do drużyny Sepahan. Jego zespół jest wiceliderem ligi irańskiej, a bramkarz wystąpił w 12 meczach, siedmiokrotnie zachowując czyste konto.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj