Polak, który zawodnikiem Barcelony jest od początku trwającego sezonu, zadebiutował w czwartek w Pucharze Króla. W 50. minucie wykorzystał podanie reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Francka Kessiego i z bliska pokonał bramkarza rywali.

Z kolei w 90. wykończył technicznym strzałem kontratak po podaniu Erica Garcii.

Wcześniej prowadzenie "Dumie Katalonii" zapewnił Brazylijczyk Raphinha (41.), a na listę strzelców wpisali się też Ansu Fati (70.) i Kessie (77.).

W tym sezonie szykuje się emocjonująca rywalizacja o Puchar Króla. Do ćwierćfinału awansowały prawie same największe kluby hiszpańskiego futbolu. Oprócz Barcelony w najlepszej ósemce znalazły się także Atletico Madryt, Athletic Bilbao, Valencia, Sevilla, Real Sociedad i Osasuna Pampeluna. Wciąż trwa spotkanie Villarrealu z Realem Madryt (po pierwszej połowie "Królewscy" przegrywają 0:2).

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na piątek na godzinę 13.