W Mediolanie bramki dla Interu zdobyli Romelu Lukaku z rzutu karnego, Henrich Mchitarjan i Lautaro Martinez, Udinese odpowiedziało tylko trafieniem Sandiego Lovrica.

Natomiast Milan - nie bez trudu - wygrał na wyjeździe z Monzą 1:0 dzięki golowi w 31. minucie Brazylijczyka Juniora Messiasa.

"Rossoneri", po słabym początku 2023 roku, ostatnio wyraźnie odzyskali wigor. To ich trzecie z rzędu zwycięstwo, a drugie w Serie A - każde po 1:0. W środku tygodnia pokonali Tottenham Hotspur w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Mogliśmy spisać się jeszcze lepiej, Monza rozegrała świetną drugą połowę. Był to dla nas bardzo wymagający tydzień - przyznał po sobotnim spotkaniu trener Milanu Stefano Pioli, zadowolony - jak dodał - z postawy swojego zespołu w defensywie.

To był szczególny mecz dla Silvio Berlusconiego. Były premier Włoch jest właścicielem Monzy, ale w przeszłości przez wiele lat rządził w Milanie, doprowadzając ten klub do wielkich sukcesów również na arenie międzynarodowej.

Wicelider Inter zgromadził 47 punktów, a trzeci Milan 44.

Z ogromną przewagą prowadzi zmierzające po tytuł Napoli (62), które już w piątek pokonało na wyjeździe Sassuolo 2:0. W ekipie gości Piotr Zieliński wszedł na boisko w 58. minucie, a Bartosz Bereszyński był rezerwowym.

W sobotnie popołudnie bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Skorupski obronił rzut karny, a jego siódma w tabeli Bologna pokonała na wyjeździe przedostatnią Sampdorię Genua 2:1.