Kwadrans przed końcem spotkanie w Lipsku trzeba było przerwać na kilkadziesiąt sekund, bo na stadionie zgasły reflektory. Prawie 50 tysięcy kibiców na trybunach skwitowało to śmiechem.

We wtorek niespodziankę sprawił SC Freiburg, który pokonał w Monachium lidera ekstraklasy Bayern 2:1. Decydujący gol padł w doliczonym czasie drugiej połowy z rzutu karnego, a zdobył go Lucas Hoeler.

Był to drugi mecz Bawarczyków pod wodzą Thomasa Tuchela, który zastąpił zwolnionego Juliana Nagelsmanna. Pracę w tym klubie rozpoczął od wygranej w ligowym meczu na szczycie z Borussią Dortmund 4:2, ale już w drugim spotkaniu został pokonany.

Z kolei we Frankfurcie nad Menem Eintracht pokonał Union Berlin 2:0. Obie bramki zdobył najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik gospodarzy, Francuz Randal Kolo Muani (11. i 13.).

W półfinałach zagrają wyłącznie kluby ekstraklasy. Do tej rundy awansował też VfB Stuttgart, który pokonał drugoligowy FC Nuernberg 1:0.

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na poniedziałek. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 2 i 3 maja. Finał - 3 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.