"Benzema podpisał kontrakt oznaczający jego przenosiny do Al-Ittihad na trzy lata" – przekazało AFP źródło.

35-letni francuski napastnik ostatni mecz w barwach Realu rozegrał w niedzielę; wcześniej poinformowano, że po 14 sezonach opuści madrycki klub.

Reklama

Benzema trafił do "Królewskich" w 2009 roku z Olympique Lyon. Był jednym z kluczowych graczy w "złotej erze" drużyny, która dominowała w Europie. W ciągu 14 sezonów zdobył 25 trofeów: po pięć razy triumfował w Lidze Mistrzów i klubowych mistrzostwach świata, czterokrotnie wywalczył mistrzostwo kraju, Superpuchar Hiszpanii i Superpuchar Europy, a jego kolekcję uzupełniają trzy zwycięstwa w Pucharze Króla.

Łącznie w 648 występach zdobył dla tej drużyny 354 gole, ostatniego w pożegnalnym występie.

Reklama

Najlepszy był w jego wykonaniu sezon 2021/22, kiedy strzelił 44 gole we wszystkich rozgrywkach, prowadząc zespół do rekordowego 14. zwycięstwa w Lidze Mistrzów, a także mistrzostwa Hiszpanii. Właśnie w 2022 roku przypadła mu "Złota Piłka", nagroda dla najlepszego piłkarza globu przyznawana corocznie przez francuski magazyn "France Football".

Benzema rozegrał w drużynie narodowej 97 meczów, w których zdobył 37 bramek, jednak z powodu wielu burzliwych incydentów lub kłopotów zdrowotnych ominął m.in. mundial w 2018 roku, który "Trójkolorowi" wygrali, jak i ubiegłoroczny, w którym zajęli drugie miejsce.