Guendogan rozstanie się z City po tym, gdy w minionym sezonie jako kapitan angielskiego zespołu sięgnął po tytuł w Premier League, zdobył Puchar Anglii i triumfował w Lidze Mistrzów.

Reklama

Reprezentant Niemiec tureckiego pochodzenia, przechodząc do Barcelony, w której gra Robert Lewandowski, zakończył udany siedmioletni okres w Anglii. W sumie zdobył 14 trofeów, w tym pięć tytułów mistrzowskich.

Guendogan był pierwszym piłkarzem pozyskanym przez hiszpańskiego trenera Pepa Guardiolę, kiedy ten przejął stery City w 2016 roku, mimo że borykał się z kontuzją kolana, kiedy przechodził z Borussii Dortmund.

Reklama

Udowodnił, że jest wyjątkowym zawodnikiem dla City, zwłaszcza w ostatnich dwóch sezonach, kiedy zdobywał kluczowe bramki, pomagające zespołowi przypieczętować kilka trofeów.

Blisko 33-letni Guendogan opuszcza angielski klub po ponad 300 występach, w których zdobył 60 bramek.

Jego doświadczenie będzie nieocenione dla trenera Barcelony Xaviego, w sytuacji gdy wieloletni pomocnik hiszpańskiej drużyny Sergio Busquets rozstał się z klubem pod koniec sezonu po 18 latach spędzonych w ekipie z Katalonii.

Barcelona zdobyła tytuł mistrza Hiszpanii, ale nie udało jej się wyjść z fazy grupowej Ligi Mistrzów. Odpadła też w półfinale Pucharu Króla.