Joao Felix w 25. min dał prowadzenie "Dumie Katalonii". Siedem minut później Lewandowski otrzymał podanie od Andreasa Christensena i podwyższył na 2:0. 35-letni napastnik w trzecim kolejnym ligowym meczu wpisał się na listę strzelców. Wcześniej dokonał tego w starciu z Osasuną Pampeluna (2:1) i Villarrealem (4:3).

W drugiej połowie Ferran Torres strzelił gola z rzutu wolnego. Kolejne bramki zdobyli Raphinha i Joao Cancelo, dla którego to pierwsze trafienie w nowym klubie.

Barcelona po pięciu meczach prowadzi w La Liga z dorobkiem 13 punktów. Wiceliderem jest Real Madryt, który traci do Katalończyków tylko punkt. "Królewscy" w niedzielę podejmą Real Sociedad i jeśli wygrają, to wrócą na pozycję lidera.