Mecz był kilkakrotnie przerywany, aż w końcu w 56. minucie sędzia postanowił o zakończeniu gry. Feyenoord prowadził wówczas 3:0. Po przerwaniu spotkania grupa wściekłych kibiców Ajaksu próbowała wedrzeć się na stadion, w związku z czym służby porządkowe musiały użyć gazu pieprzowego.

Ajax skrytykował decyzję federacji o tak szybkim terminie dokończenia meczu, ponieważ według klubu z Amsterdamu prowadzi to do zawirowań kalendarzowych. Już wiadomo, że zaplanowany na środę mecz Ajaxu z FC Volendam odbędzie się w późniejszym terminie.

Ajax na początku tygodnia zremisował 3:3 z Olympique Marsylia w Lidze Europy. W rodzimej ekstraklasie przeżywa obecnie kryzys, po czterech meczach ma zaledwie pięć punktów i zajmuje 14. miejsce w tabeli. Feyenoord, obrońca tytułu, ma 11 punktów i plasuje się na czwartej pozycji. Prowadzi PSV Eindhoven, który wygrał wszystkie pięć spotkań.