Po czterech miesiącach negocjacji oferta została zaakceptowana przez kluby Serie A. Do końca sezonu 2028/29 do ich kasy będzie wpływało 900 mln euro rocznie, czyli nieco mniej niż przewiduje obecnie obowiązujący trzyletni kontrakt.
Za zawarciem umowy opowiedziało się 17 z 20 klubów. Zdecydowanie przeciwny był właściciel mistrza kraju Napoli Aurelio De Laurentiis, który uznał ją za „porażkę i śmierć włoskiego futbolu”.
DAZN zapłaci rocznie 700 mln euro za prawo pokazania wszystkich meczów Serie A, a Sky - 200 mln za możliwość transmisji trzech spotkań w każdej kolejce.
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.