Zespoły do piątkowego meczu przystępowały z różnych pozycji w tabeli. Nice atakował z pozycji wicelidera Ligue 1, posiadając najlepszą defensywę w lidze (cztery stracone gole). Goście w czterech poprzednich meczach zachowali czyste konto w obronie.

Z kolei drużyna Clermont w poprzedniej kolejce, wygrywając w Lyonie z Olympique 2:1 zanotowała pierwszą wygraną w rozgrywkach. Rywali dzieliło aż 16 miejsc w tabeli.

Napastnik gości Gaetan Laborde w 37. minucie nie wykorzystał karnego, wysoko posyłając piłkę nad poprzeczką. Bułka przez większość meczu nie miał za wiele pracy.

Zwycięskiego gola w 74. minucie zdobył po składnej akcji Nice, algierski pomocnik Hicham Boudaoui, który z kilku metrów pokonał Mory'ego Diawa. Drużyna z Lazurowego Wybrzeża zachowała miano jedynej niepokonanej w lidze.

W tabeli na pozycję lidera awansowało Nice - 22 punkty. Monaco, które w niedzielę zagra w Lille, traci dwa punkty.