Stołeczna jedenastka do końcowych minut spotkania z Brestem musiała walczyć o komplet punktów. Gospodarze, aspirujący do gry w europejskich pucharach, długo remisowali 2:2. Zwycięskiego gola dla gości w 89. min. zdobył niezawodny Kylian Mpappe. Piłkarz przed przerwą zaliczył 250. gola w barwach PSG. Mistrz świata z 10 trafieniami prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Ligue 1.

Warto zaznaczyć, że pierwszą bramkę dla PSG w sezonie zdobył Warren Zaire-Emery.

17-latek to wielka nadzieja francuskiego futbolu. W sierpniu zeszłego roku w wieku 16 lat i 151 dni, występując w ligowym meczu przeciw Clermont, został najmłodszym w historii zawodnikiem paryskiego klubu.

AS Monaco nie wykorzystało szansy, aby wrócić na fotel lidera. Zespół trenera Adi Huttera przegrał w Lille 0:2. Gospodarze obie bramki strzelili jeszcze przed przerwą. Ich autorami byli Ivan Cavaleiro i Bafode Diakite.

W tabeli prowadzi Nice (jedyna drużyna bez porażki) z 22 pkt, punkt traci PSG, a Monaco, które spadło na trzecie miejsce, dzieli od lidera dwa punkty.