Po pierwszej połowie wydawało się, że Arsenal ma wszystko pod kontrolą. Lider prowadził 2:1 po golach Brazylijczyków - Gabriela Martinellego i Gabriela Jesusa. Dla Luton trafił Gabriel Osho.

Niespodziewanie jednak po 12 minutach drugiej części to gospodarze wygrywali 3:2. Na listę strzelców wpisali się Elijah Adebayo i Ross Barkley.

Arsenal wyrównał chwilę później za sprawą Kaia Havertza, ale zwycięską bramkę zdobył dopiero w siódmej minucie doliczonej przez sędziego. Wówczas skuteczną główką popisał się Declan Rice.

Kiwior wyszedł na boisko w podstawowym składzie i został zmieniony w 64. minucie.

W tabeli Arsenal wyprzedza teraz o pięć punktów Liverpool i o sześć Manchester City. Drużyny te swoje mecze rozegrają w środę na wyjazdach. "The Reds" zmierzą się z innym beniaminkiem Sheffield United, a obrońcy tytułu z Aston Villą Matty'ego Casha.