Mecz nie zaczął się dobrze dla gospodarzy. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Samuel Saiz.

Dwa rzuty karne, dwa gole Piątka

Jeszcze przed przerwą wyrównał Piątek. Polak bezbłędnie wykorzystał rzut karny. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części meczu sędzia podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny dla Istanbul Basaksehir.

Ponownie do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piątek i tym razem również nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję. W 62. minucie wynik meczu na 3:1 ustalił Dimitris Pelkas.

Forma Polaka i jego zespołu rośnie

Dzięki temu zwycięstwu Istanbul Basaksehir awansował na 12. miejsce w tabeli. Drużyna Piątka po słabym początku sezonu teraz spisuje się coraz lepiej.Podobnie Polak, który start w lidze tureckiej miał bardzo przeciętny, ale teraz spisuje się na miarę oczekiwań. W ostatnich spotkaniach odzyskał skuteczność i swoją grą zwraca na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza.

Piątek zaczyna prezentować formę z debiutanckiego sezonu w barwach włoskiej Genoi, kiedy strzelał gola za golem. Wtedy świetna dyspozycja strzelecka zaowocowała transferem do AC Milan. Niestety od tego momentu Polak znacznie obniżył loty i w efekcie wylądował w Turcji.

Teraz pojawia się nadzieja, że 28-letni napastnik wróci na właściwe tory, a dzięki temu ponownie otrzyma powołanie do reprezentacji Polski.