Griezmann występował w Atletico w latach 2014-19, następnie przeszedł do Barcelony, a od 2021 roku ponownie broni barw "Los Colchoneros".

Atletico poradziło sobie w "10"

W meczu z Getafe trafił do siatki w 44. i 69. minucie, w tym drugim przypadku z rzutu karnego. W obecnym sezonie ma 11 goli w hiszpańskiej ekstraklasie.

Wiem, że mam zaufanie ze strony klubu, trenera, kolegów z drużyny. I to mi pomaga być sobą. To prawda, że moja gra sprawia mi obecnie dużo frajdy - przyznał niedawno 32-letni Griezmann.

Atletico, które musiało sobie radzić przez prawie godzinę w dziesiątkę po czerwonej kartce (drugiej żółtej) dla Czarnogórca Stefana Savica, prowadziło jeszcze do 87. minuty 3:1, ale ostatecznie tylko zremisowało 3:3.

Dwa gole dla gości zdobył Borja Mayoral (w 53. i 90+3. minucie z karnego), który łącznie ma 12 trafień w ligowym sezonie.

W tabeli Atletico z dorobkiem 35 pkt zajmuje trzecie miejsce (ma mecz zaległy).

Sevilla zrobiła z Granady miazgę

W innym wtorkowym meczu Sevilla rozbiła na wyjeździe Granadę 3:0. Ozdobą meczu był gol strzelony przez Lucasa Ocamposa. W 32. minucie 29-letni Argentyńczyk odpalił "rakietę". Po tym uderzeniu piłka wylądowała w okienku bramki golkipera gospodarzy.

Po tym zwycięstwie Sevilla zajmuje 13. pozycję z 16. "oczkami" na koncie, natomiast Granada ma zaledwie osiem punktów i jest przedostatnia w tabeli LaLiga.

Lider Girona (44 pkt) zagra w czwartek na wyjeździe z Betisem, wicelider Real Madryt (42) tego samego dnia zmierzy się na wyjeździe z Alaves, a broniąca tytułu, obecnie czwarta Barcelona Roberta Lewandowskiego (35) podejmie w środę ostatnią w tabeli Almerię, która pozostaje bez zwycięstwa w sezonie.