Powód zejścia z murawy

W 68. minucie spotkania gola na 2:1 dla Trabzonsporu zdobył Nigeryjczyk Paul Onuachu. Gospodarze uważali jednak, że wcześniej powinien zostać przyznany im rzut karny.

Prezes Istanbulsporu Ecmel Faik Sarialioglu poinstruował drużynę, aby zeszła z boiska. Gra została zatrzymana w 74. minucie, choć wyglądało na to, że niektórzy zawodnicy Istanbulsporu nie chcieli schodzić z murawy.

Kolejny skandal. Konsekwencje dla tureckiej ligi

"To smutny dzień dla piłki nożnej... Od teraz będziemy czekać na decyzję federacji piłkarskiej" – powiedział trener Trabzonsporu Abdullah Avci.

Rozgrywki ekstraklasy tureckiej zostały wznowione właśnie we wtorek po skandalu, do jakiego doszło 11 grudnia, gdy po meczu ligowym Ankaragucu z Rizesporem sędzia spotkania Halil Umut Meler został dotkliwie pobity przez kilku mężczyzn, w tym przez prezesa stołecznego klubu Faruka Kocę.

Turecka Federacja Piłkarska zawiesiła na stałe Kocę, aresztowanego dzień po meczu. Klub Ankaragucu został ukarany m.in. zamknięciem stadionu na pięć meczów w roli gospodarza i grzywną w wysokości ok. 60 tysięcy euro.