Ciężka kontuzja

Ta wiadomość musiała być szokiem dla wszystkich kibiców FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii. W listopadzie w trakcie meczu w narodowych barwach, Gavi całkowicie zerwał więzadła przednie w prawej nodze. Na domiar złego uszkodzona została także łękotka zewnętrzna, co dodatkowo wydłuży czas rehabilitacji i powrotu do zdrowia zawodnika. Szybko stało się jasne, że w tym sezonie nie zobaczymy już 19-latka na murawie.

Reklama

Poszukiwania zastępstwa

Po jego urazie, Barcelona ma duże problemy w środku boiska co przekłada się na grę całego zespołu i wyniki w tabeli. Zarząd klubu z Camp Nou z pewnością będzie chciał sprowadzić w zimowym okienku transferowym piłkarza o podobnej charakterystyce.

Krychowiak na liście życzeń hiszpańskich dziennikarzy

Hiszpański dziennik "Mundo Deportivo" stworzył listę siedmiu piłkarzy, którzy mogliby zastąpić Gaviego. W zestawieniu są m.in. tacy zawodnicy jak Thomas Partey z Arsenalu czy Kalvin Phillips z Manchesteru City. Znalazł się także polski akcent w postaci Grzegorza Krychowiaka.

"33-letni Grzegorz Krychowiak ma za sobą bogatą karierę międzynarodową. Swoje najlepsze sezony miał w Sevilli FC, a 100 występów w reprezentacji Polski (5 goli) świadczy o jego dużym doświadczeniu. Chociaż jego najlepsze lata już minęły, w tym sezonie może pochwalić się bardzo dobrą formą w saudyjskiej Abha, w której rozegrał 20 meczów (1721 minut), strzelając 3 gole i notując asystę" - podkreślają dziennikarze "Mundo Deportivo".