W październiku Neymar doznał kontuzji w trakcie eliminacyjnego meczu z Urugwajem. Diagnoza brzmiała jak wyrok. Zerwane więzadło krzyżowe. To jeden z najgorszych urazów, jaki może spotkać piłkarza.

Copa America bez Neymara

Brazylijczyk jest już po operacji i obecnie przechodzi żmudną rehabilitację. Zabiegi nie należą do przyjemnych. Do internetu wpadł filmik z jednej z takich sesji. Na wideo widać ćwiczącego Neymara i słychać przeraźliwe krzyki z bólu.

Reklama

Lekarz reprezentacji Brazylii Rodrigo Lasmar przekazał, że Neymar po operacji lewego kolana nie będzie w pełni sprawny aż do sierpnia i nie zagra w przyszłorocznym Copa America.

Neymar do gry ma wrócić w sierpniu 2024 roku

Lasmar, który przeprowadził zabieg, podkreślił, że nie zamierzają przyspieszać procesu rekonwalescencji piłkarza, więc nie wystąpi on w mistrzostwach Ameryki Południowej, które od 20 czerwca do 14 lipca gościnnie będą rozgrywane w USA.

Zabraknie czasu. Jest za wcześnie i nie ma sensu podejmować kroków mających na celu wcześniejszą regenerację i podejmować niepotrzebne ryzyko. Bardzo ważne jest, aby mieć czas potrzebny organizmowi na odbudowanie tego więzadła. Oczekujemy, że po okresie rekonwalescencji wróci do gry na wysokim poziomie – powiedział Lasmar brazylijskiej rozgłośni Radio 98 FM.

Jak dodał, spodziewa się, że zawodnik będzie gotowy na początku przyszłego sezonu, czyli w sierpniu.

Musimy uzbroić się w cierpliwość. Mówienie o powrocie do gry po dziewięciu miesiącach od zerwania więzadła jest przedwczesne - dodał lekarz.

Neymar w sierpniu przeszedł z Paris Saint-Germain do saudyjskiego Al-Hilal Rijad. W nowym klubie zdążył rozegrać pięć meczów, w których strzelił jednego gola i zanotował trzy asysty. Napastnik jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Brazylii. Zadebiutował w kadrze Canarinhos w 2010 roku i od tamtej pory w 128 występach zdobył 79 bramek.