Spotkanie doskonale zaczął Arsenal, któremu już w czwartej minucie prowadzenie dał Gabriel.

Liverpool wyrównał w 29. po golu Mohameda Salaha.

Kiwior nie wszedł na boisko

W drugiej połowie bliżej zdobycia zwycięskiej bramki był Liverpool, ale po szybkim kontrataku Trent Alexander-Arnold trafił w poprzeczkę.

Arsenal nie wygrał ligowego meczu na Anfield od 2012 roku.

Do nietypowego zdarzenia doszło jeszcze przed przerwą, gdy kontuzji nabawił się Kostas Tsimikas. Grecki obrońca Liverpoolu urazu ramienia doznał po zderzeniu ze swoim trenerem Juergenem Kloppem.

Cały mecz na ławce rezerwowych "Kanonierów" przesiedział Jakub Kiwior.

W tabeli Arsenal wyprzedza Liverpool o punkt. Również punkt straty do lidera ma trzecia Aston Villa, która już w piątek zremisowała u siebie z Sheffield United 1:1.

13 porażek Manchesteru United

Na ósme miejsce spadł Manchester United, który doznał ósmej w sezonie porażki. Tym razem uległ na wyjeździe West Ham United 0:2. "Młoty" awansowały na szóstą pozycję.

We wszystkich rozgrywkach "Czerwone Diabły" doznały w tym sezonie już 13 porażek. Tak wielu przegranych meczów jeszcze przed Bożym Narodzeniem nie zanotowały od rozgrywek 1930/31.