Piotrowski zarówno w spotkanie z Estonią, jak i Walią rozpoczynał w wyjściowej jedenastce biało-czerwonych. W obu meczach należał do wyróżniających się piłkarzy. Swój dobry występ w pojedynku z Estonią podkreślił kapitalnym golem po strzale z dystansu. Ta bramka została nominowana przez UEFA do grona najładniejszych trafień baraży.

Reklama

Łudogorec wycenia Piotrowskiego na 10 mln euro

Gole po strzałach z dystansu to wizytówka Piotrowskiego. Właśnie w ten sposób często wpisuje się na listę strzelców grając dla bułgarskiego Łudogorca Razgrad. W jego barwach w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach zdobył już 15 bramek.

Polak swoją dobrą postawą zwrócił uwagę przedstawicieli lig dużo silniejszych niż bułgarska. Przeprowadzka jest bardzo prawdopodobna i to już podczas najbliższego okienka transferowego. Piotrowski nie zgodził się na przedłużenie kontraktu. Lato będzie ostatnim momentem dla Łudogorca, by zarobić na 26-letnim zawodniku większe pieniądze.

Reklama

Chętnych nie brakuje. Jak donoszą media nazwisko Piotrowskiego znajduje się na liście życzeń hiszpańskiego Villarreal oraz Galatasaray Stambuł. Turcy już wcześniej wykazywali wstępne zainteresowanie Polakiem, ale latem mają zwrócić się do Bułgarów z dużo konkretniejszą propozycją. Łudogorec za swojego piłkarza oczekuje oferty wartej około 10 mln euro.

Jakub Piotrowski strzelił ósmego gola w tym sezonie / ShutterStock