"Psychicznie w lepszej sytuacji są Czesi, bo dwa tygodnie temu wygrali z nami 3:0 w Memoriale Wagnera. My jednak jesteśmy teraz silniejsi, fizycznie i mentalnie. Poza tym wiemy już jak z nimi grać" - powiedział kapitan biało-czerwonych Piotr Gruszka.

Reklama

Czeski siatkarz Jakub Novotny, występujący przez wiele lat w barwach PGE Skry Bełchatów, przestrzegł z kolei swoich kolegów przed Bartoszem Kurkiem.

"Z Kurkiem grałem trzy lata. Jeśli się rozgrzeje i wejdzie w swój rytm, to nie będzie dobrze. Jeśli chcemy myśleć o zwycięstwie, musimy przede wszystkim poprawić serwis, który w meczu z Rosją był fatalny oraz grać lepiej w obronie. Naszym atutem będzie natomiast publiczność" - podkreślił Novotny.

Z lepszym bilansem do rywalizacji podchodzą Czesi, którzy mają tylko jedną porażkę z Rosjanami (0:3). Ponadto pokonali Portugalczyków (3:2) i Estończyków (3:0). Polacy, którzy bronią tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Izmirze, zwyciężyli tylko raz - na inaugurację zawodów z Niemcami (3:1), potem ulegli Bułgarom i Słowakom (po 1:3).