Zgodnie z zapisem w kontrakcie, obie strony doszły wspólnie do porozumienia o nieprzedłużaniu współpracy z kadrą kobiet na kolejne lata i zakończeniu jej z dniem 31 grudnia - poinformował PAP wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie przewodniczący Wydziału Szkolenia Witold Roman.

Reklama

Jak podkreślił, ta decyzja nie oznacza, że związek w ogóle zakończył współpracę ze Świderkiem. Nie rozstajemy się i z pewnością będziemy korzystali z doświadczenia trenera.

Zaznaczył również, że na posiedzeniu zarządu nie był poruszany temat nowego szkoleniowca. Czytałem już o różnych kandydatach, a nawet padały konkretne nazwiska. Wszystko jest wzięte z kosmosu. Ten temat omawiać będziemy już w nowym roku - powiedział Roman.

60-letni Świderek kadrę przejął po Jerzym Matlaku. Głównym celem był awans do igrzysk w Londynie. Polki przegrały jednak w finale turnieju kwalifikacyjnego w Turcji z gospodyniami i olimpijskie zmagania obejrzały w telewizji.

Pod wodzą Świderka siatkarki nie zdołały również awansować do turnieju finałowego World Grand Prix. Odkąd objął posadę selekcjonera, biało-czerwone rozegrały 27 meczów, odnosząc 16 zwycięstw.