Rozgrywający i kapitan jastrzębian doznał urazu mięśniowego podczas piątkowego treningu. Jego miejsce w wyjściowej szóstce zajął zawodnik klubowej Akademii Talentów 19-letni Radosław Gil.

Reklama

I dał sobie radę. Jest dobrym rozgrywającym. My przede wszystkim staraliśmy się go wspierać, dać mu pograć. Zrobił kilka naprawdę dobrych akcji. Nam niestety tylko w drugim secie udało się fajnie powalczyć z kędzierzynianami. Pozostałe dwa sety przebiegły pod ich dyktando - podsumował Wojciech Sobala, w sobotę pełniący obowiązki kapitana Jastrzębskiego Węgla.

Zadowolenia nie krył kapitan ZAKSY Benjamin Toniutti. Zagraliśmy dobrą siatkówkę, po dwóch porażkach wróciliśmy do zwyciężania, dobrze wypadli zawodnicy dotąd mający mniej okazji do występów - stwierdził.

Szkoleniowiec gospodarzy Mark Lebedew gratulował rywalom wygranej i trzech punktów, a swoim graczom dobrej postawy na boisku.

Znaleźliśmy się w trudnym momencie. Michal doznał urazu w ostatniej chwili, z nim przygotowywaliśmy się do tego meczu cały tydzień. Radek zagrał swój pierwszy mecz PlusLidze i wykonał dobrze swoją pracę. Trudno określić, kiedy Masny wróci do pełnej dyspozycji. Byliśmy w piątek w szpitalu, w poniedziałek czekają go kolejne badania. Myślę, że potrzebuje ok. 10 dni. Mamy teraz na szczęście trzy tygodnie do kolejnego meczu - powiedział australijski trener.