Przyjmujący polskiej kadry ostatnie dwa lata spędził w Halkbanku Ankara, ale kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Reklama

Będę ten okres wspominać bardzo dobrze. Ludzie w klubie traktowali mnie znakomicie, ale muszę teraz myśleć nie tylko o sobie, ale także o rodzinie. W Turcji nie było bezpiecznie, a to dla mnie ważne, by moi bliscy czuli się komfortowo - mówił jeszcze niedawno.

Panasonic Panthers to jeden z najlepszych japońskich klubów z siedzibą w Hirakacie. Pięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza kraju. W poprzednich latach grali w nim m.in. Bułgar Matej Kazijski i Brazylijczyk Dante Amaral. Teraz Kubiak będzie grał m.in. u boku Kunihiro Shimizu.

Od pewnego czasu media spekulują także o transferze Bartosza Kurka do Japonii. Atakujący reprezentacji Polski, któremu skończył się kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów wiązany jest z JT Hiroszima Thunders.

Biało-czerwoni przebywali teraz w Tokio, gdzie rozgrywali turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Bilet do Rio de Janeiro wywalczyli jako pierwsi po 5. kolejkach.