- Zostać mistrzami świata jest trudno, a obronić tytuł jeszcze trudniej. Wy tego dokonaliście - gratulacje - zaznaczył podczas spotkania szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Reklama

Pieniądze mają zostać także spożytkowane m.in. na szkolenie oraz zakup sprzętu.

Premier ma gest wobec siatkarzy. Nawet 15 mln dotacji z rezerwy rządu

Premier Mateusz Morawiecki przekaże naszym zwycięskim siatkarzom i Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej nawet 15 mln zł - donosiła wcześniej dziś gazeta.pl.

Przez kilka lat to PKN Orlen wykładał rocznie ok. 15 mln zł na polską siatkówkę. Koncern wypowiedział jednak dwie umowy sponsorskie - już w 2016 tę dotyczącą wspierania rozgrywek ligowych, zaś pod koniec marca 2018 r. - tę dotyczącą reprezentantów kraju.

"Wypowiedzenie tej drugiej umowy na krótko przed zwycięstwem polskich siatkarzy w mistrzostwach świata obróciło się przeciwko Orlenowi. PKN Orlen zadeklarował, że negocjacje są zaawansowane, ale jak do tej pory nie zawarto nowej umowy między Orlenem a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. A umowa, która teraz jest w okresie wypowiedzenia, wygaśnie z końcem roku" - czytamy na gazeta.pl.

Teraz Mateusz Morawiecki zamierza wesprzeć siatkarzy pieniędzmi z rezerwy rządu - najprawdopodobniej z rezerw Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Według informacji gazeta.pl, mowa o kwocie nawet 15 mln zł, a więc analogicznej do tej przekazywanej przez Orlen w latach poprzednich.

Na stronie KPRM już podano, że wsparcie dla siatkarzy ogłoszą na wspólnej konferencji szef kancelarii Michał Dworczyk, minister sportu Witold Bańka oraz prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.