Polacy i Włosi w drodze do finału nie przegrali żadnego spotkania. W decydującym meczu gospodarze mogli liczyć na doping swoich licznych kibiców.

Reklama

Podopieczni Pawła Woickiego prowadzili po trzech setach 2:1. W czwartym Włosi uzyskali dużą przewagę, było już 20:14 dla nich, ale w końcówce partii Polacy odrobili straty, doprowadzając do stanu 23:23. Dwa kolejne punkty zdobyła jednak Italia.

O wyniku decydował więc tie-break. W nim biało-czerwoni prowadzili nawet 9:7, jednak od tego momentu zdobyli tylko jeden punkt, a rywale osiem, wygrywając tego seta 15:10.

Wcześniej w sobotę brązowe medale zdobyły dla Polski: lekkoatletyczna sztafeta mężczyzn 4x400 m w składzie: Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek, a także drużyna pań w taekwondo w konkursie drużynowym. Tworzyły ją: Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska.

W poprzednich dniach Uniwersjady na najwyższym stopniu podium stanęli: lekkoatleci Michał Rozmys w biegu na 1500 m, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Alicja Konieczek w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m.

Srebro, oprócz siatkarzy, zdobyła lekkoatletka Malwina Kopron w rzucie młotem.

Po brąz, oprócz drużyny taekwondzistek i sztafety mężczyzn 4x400 m, sięgnęli natomiast: Patryk Dobek w biegu na 400 m ppł, Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą, Katarzyna Furmanek w rzucie młotem, wspomniana Patrycja Adamkiewicz w taekwondo, pływak Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym, szpadzistki Anna Mroszczak, Jagoda Zagała, Martyna Swatowska i Kamila Pytka w turnieju drużynowym oraz indywidualnie szpadzista Wojciech Kolańczyk.