Polscy siatkarze w meczu w Hangzhou popełnili 32 błędy, Chińczycy o dziesięć mniej. Goście mieli dużo zepsutych zagrywek. Chińczycy podbijali ataki Piotra Gruszki oraz jego kolegów, z których wyprowadzali skuteczne kontry.

W pierwszej partii Chińczycy prowadzili m.in. 21:18 i 24:22. Polacy odrobili straty. Przy stanie 25:24 Piotr Gruszka nie skończył ataku.

Drugi set zakończył się pewnym zwycięstwem Chińczyków, a trzeci Polaków. W tym drugim przypadku mogła imponować pewna gra gości. Ostatni punkt zdobył Daniel Pliński kończąc akcję z przechodzącej piłki.

W czwartym secie dobra gra polskiego zespołu skończyła się po pierwszej przerwie technicznej, przy której prowadził 8:7. Po seriach błędów Polaków gospodarze uzyskali przewagę 16:12 i pewnie utrzymali ją do końca.

Polacy okazję do rewanżu będą mieli już jutro. Drugie spotkanie tych drużyn ropocznie się o 9.00.

Chiny - Polska 1:3 (24:26, 21:25, 25:22, 18:25)

19.07 -Polska - Egipt

Szesnaście drużyn zostało podzielonych na cztery grupy - w trzech pozostałych znalazły się: A - Brazylia, Francja, Serbia, Wenezuela; B - Rosja, Kuba, Korea Południowa, Włochy; C - USA, Bułgaria, Hiszpania, Finlandia. Rywalizacja w fazie grupowej zakończy się 20 lipca. Od 23 do 27 lipca w Rio de Janeiro, z udziałem zwycięzców grup, gospodarza oraz jednego zespołu z "dziką kartą", rozegrany zostanie finałowy turniej.