Siatkarka pozostawała w kwarantannie przez blisko dwa tygodnie, po wykryciu u niej zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Na izolację skierowano też cały zespół, ale w niedzielę siatkarki z Łodzi wróciły do zajęć, po tym, jak przeprowadzone po tygodniu badania dały wynik ujemny.

Reklama

"Zawodniczka, u której pierwszy test wykazał wynik dodatni, musiała pozostać na kwarantannie nieco dłużej. W tym tygodniu przeprowadzono u niej dwa kontrolne testy, które potwierdziły, że zakażenie minęło. Tym samym również ona będzie mogła wznowić treningi z całą drużyną" – poinformował w czwartek klub.

ŁKS z uwagi na dobro osobiste siatkarki nie ujawnił jej nazwiska.

Klub poinformował również, że ze względu na problemy zdrowotne w ŁKS nie zagra pozyskana latem Serbka Ivana Mrdak. W najbliższym czasie ma zostać zakontraktowana nowa środkowa.

W sierpniu łódzki zespół rozpocznie kolejny etap przygotowań do nadchodzącego sezonu. Podopieczne włoskiego trenera Giuseppe Cuccariniego czeka seria meczów sparingowych, m.in. z Grotem Budowlani Łódź, #VolleyWrocław, Energą MKS Kalisz i Legionovią Legionowo.

ŁKS w zakończonym przedwcześnie minionym sezonie zajął trzecie miejsce. Nowe rozgrywki w ekstraklasie kobiet mają rozpocząć się 19 września.