Polki zaczęły mecz od wygrania pierwszego seta i wydawało się, że w końcu przerwą fatalną passę. Niestety, z minuty na minutę rozkręcały się nasze rywalki. O ile jeszcze w drugim secie nasze reprezentantki stać było na wyrównaną walkę, to kolejne partie były już jednostronnym widowiskiem.Amerykanki trzeciego seta wygrały 25:19, by w ostatniej partii triumfować do 10.

Polskie siatkarki już wcześniej straciły szanse na zakwalifikowanie się do finałowego turnieju, który rozegrany zostanie od 9 do 13 maja w Jokohamie.

USA - Polska 3:1 (20:25, 25:23, 25:19, 25:10)

Polska: Katarzyna Skorupa (2), Katarzyna Gajgał (4), Karolina Ciaszkiewicz (9), Agnieszka Bednarek (2), Anna Woźniakowska (16), Joanna Kaczor (10), Agata Sawicaka (libero) oraz Berenika Tomsia (5), Joanna Frąckowiak (1), Magdalena Godos, Milena Rosner.