Krajewska podczas jednego z treningów w Rimini doznała zerwania więzadeł w kolanie i czeka ją co najmniej kilkumiesięczny rozbrat ze sportem. Siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów wróciła już do kraju.

Reklama

Selekcjoner reprezentacji Jacek Nawrocki już wcześniej przyznał, że w związku z kontuzją Krajewskiej, będzie chciał dokonać zmiany medycznej w kadrze.

Do zespołu dołączy Katarzyna Wenerska, która wcześniej uczestniczyła w zgrupowaniu w Szczyrku. 28-letnia zawodniczka będzie miała szansę zadebiutować w reprezentacji.

Obowiązkowa kwarantanna

Reklama

Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej Wenerska jeszcze w Polsce przeszła test PCR i uzyskała wynik negatywny. Siatkarka zgodnie z regulacjami obowiązującymi podczas turnieju odbędzie obowiązkową kwarantannę, a do zespołu dołączy 8 czerwca. Reprezentacji będzie mogła pomóc dopiero w czwartym i piątym tygodniu rywalizacji.

Biało-czerwone po trzech dniach przerwy, w niedzielę wrócą do rywalizacji w Lidze Narodów. W niedzielę zmierzą się z Kanadą, dzień później z Holandią, a we wtorek z Japonią. Po sześciu kolejkach Polki z bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek zajmują 11. miejsce w tabeli.