Broniący trofeum w LM kędzierzynianie w ćwierćfinale zmierzą się z Itasem Trentino.

Do awansu potrzebowali wygrać w środę dwa sety. Dlatego też już po trzech setach mogli się z tego cieszyć. W kolejnych odsłonach trener mistrzów Polski Tuomas Sammelvuo wpuścił na plac gry drugą szóstkę (oraz drugiego libero). Zresztą trener Aluronu, Michał Winiarski na czwarty set i tie-break posłał do boju też niemal tylko "drugi garnitur" swoich podopiecznych (pozostał tylko Miłosz Zniszczoł).

Reklama

Bardzo długo drużyny prowadziły zaciętą walkę w inauguracyjnej odsłonie. Do wyniku 15:15 wielokrotnie notowano remis. Grupa Azoty "odskoczyła" potem na dwa punkty (17:15, 20:18), ale rywale zdołali znowu wyrównać stan rywalizacji.

W tym momencie trener Aluronu zdecydował się wpuścić na plac gry, na zagrywkę Patryka Łabę. Ten zdobył punkt bezpośrednio z niej i było 22:23. Nie był to jednak decydujący moment tego seta. Po chwili ten sam zawodnik popsuł zagrywkę, zaś kibice obserwowali grę na przewagi. Drużyna z Jury Krakowsko-Częstochowskiej miała trzy piłki setowe, ale ostatecznie to Grupa Azoty wygrała 28:26.

Reklama

W drugim secie od początku inicjatywę miał zespół z Zawiercia. Wygrał i przedłużył swoje szanse na awans.

Gdy w trzecim było 23:20 wydało się, że sprawa awansu jest już rozstrzygnięta. Dzięki świetnym zagrywkom Bartosza Kwolka po chwili było 23:22. Ostatecznie tą odsłonę Grupa Azoty wygrała 25:23.

Reklama

Po roszadach w składach obu ekip lepiej na placu gry radzili sobie gracze z Zawiercia, który wygrali to spotkanie 3:2.

Przed rozpoczęciem środowego spotkania minutą ciszy uczczono pamięć ofiar trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Turcję i Syrię.

Kędzierzynianie zakończyli rundę grupową na drugim miejscu, natomiast Aluron miał najlepszy bilans spośród drużyn, które uplasowały się na trzecich pozycjach.

W obecnym sezonie, w polskiej ekstraklasie Aluron CMC grał z kędzierzynianami na remis – u siebie wygrał 3:1, w rewanżu przegrał w identycznym stosunku.

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (28:26, 21:25, 25:23, 19:25, 11:15)
Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz – Erok Shoji (libero) - Adrian Staszewski, Nobert Huber, Przemysław Stępień, Twan Wiltenburg, Bartłomiej Kluth, Wojciech Żaliński, Kornaliusz Banach (libero)
Aluron CMC Warta Zawiercie: Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Miłosz Zniszczoł Miguel Tavares – Santiago Danani (libero) - Patryk Łaba, Dawid Dulski, Marcin Waliński, Krzysztof Rejno, Michał Kozłowski, Bartosz Makoś (libero).

autor: Rafał Czerkawski