>>>Tak zdobyliśmy 17. punkt w piątym secie

Polska - Hiszpania 3:2 (18:25, 25:20, 25:18, 23:25, 17:15)

I set:

Zaczęło się fantastycznie, błąd na serwisie Hiszpanów, a następnie wygrany atak biało-czerwonych. Potem kolejne dwa punkty i było 4:0. Siatkarze z Płw. Iberyjskiego jednak nie zamierzają się poddawać i na pierwszą przerwę schodzili z dwupunktową przewagą.

Po przerwie - błąd na zagrywce Falaski, ale potem zatrzymany Kurek i Gruszka. O czas prosi Daniel Castellani, Hiszpanie prowadzą 11:7

8:11 Ridriguez psuje zagrywkę. Na trybunach głośny doping dla naszych. Zagumny na zagrywce

8:12 Możdżonek zatrzymany w ataku. Na razie to Hiszpanie kontrolują sytuację

9:12 Wspaniałe rozegranie Zagumnego

9:13 Hiszpanie znów nam uciekają

9:14 Hiszpanie na razie grają bardzo dobrze, atak Kurka znów zatrzymany, po bloku ratujemy się wrzutką, ale kontra Hiszpanów nie do zatrzymania

10:14 Wreszcie wygrywamy dłuższą wymianę. Kurek zatrzymany, ale i Hiszpanom nie udało się skończyć ataku. Gruszka kończy ze skrzydła

11:14 polski blok zatrzymuje atak hiszpański

niestety na drugą przerwę Hiszpanie schodzą z zaliczką 5 punktów

12:17 nie udało się zatrzymć Rodrigueza

13:17 Bartek Kurek z wysokiej piłki i jest punkt

13:18 Kurek na zagrywce - trafia w siatkę

13:19 lekka zagrywka Falaski, dobre przyjęcie u biało-czerwonych, Kurek zagrywa do Ruciaka, ale ten psuje w ataku po prostej

13:20 gramy źle, zmiany: Bartman za Ruciaka, a Kurka zmienia Bąkiewicz. U Hiszpanów Falaska na zagrywce

14:20 Hiszpan psuje zagrywkę

15:20 słaba zagrywka Plińskiego, mimo to Hiszpanie mylą się z drugiej linii

15:21 Hiszpanie obok polskiego bloku

16:21 pierwszy atak Bartmana - dobre przyjęcie Bąkiewicza i znów radość

16:22 Hiszpanie mają sporo szczęścią, wybronili się jakims cudem po fantastycznym bloku Marcina Możdżonka, a potem obronili atak Gruszki. Piłkę skończył Rodriguez

16:23 Bartman zatrzymany

17:23 Krótka na Plińskiego, do wejścia szykuje się Paweł Woicki

17:24 Hiszpanie znów świetnie atakują

18:24 Falaska w aut

18:25 poruszony polski blok - Hiszpanie bezlitośni

II set:

0:1 Kurek dwukrtonie blokowany, Hiszpanie nie mają większych problemów z idczytywaniem polskiej gry

8:10 kolejna kontra Nody

9:10 Piotrek Gruszka zdobywa 9. punkt. W polskim zespole jest dobre przyjęcie, niestety w reszcie statystyk odstajemy

9:11 znów Hiszpanie

10:11 Gruszka do dwóch razy sztuka. Możdżonek na zagrywce

10:12 Znów Noda, znów punkt

10:13 Kurek i w aut. Sporo błędów popełnia dziś Bartek, czyżby jednak presja

11:14 wreszcie zatrzymany Falasca przez polski blok

11:14 broni pierwszy atak Hiszpanów, niestety Gackowi nie udało się utrzymać piłki w naszej połówce. Potem Noda był już bezlitosny

12:14 Kurek przez potrójny blok i jest!!!

12:15 Kurek na zagrywce i w siatkę

13:15 po raz pierwszy dzisiaj atak ze środka z drugiej linii, świetnie Kurek

14:15 Bąkiewicz zablokowął atak Falaski

15:15 dobra zagrywka Plińskiego, Gruszka po prostej kończy akcję

15:16 Rodriguez bardzo mocno na polski blok, Hiszpanie na drugą przerwę schodzą z jednopunktową przewagą

17:16 Rodriguez popełnia błąd w ataku, przejście dołem

18:16 Noda zablokowany, Rodriguez nad blokiem i w bandy reklamowe. Hiszpanie biorą przerwę

19:16 Zagumny na zagrywce, Hiszpanie pogubili się zupełnie na rozegraniu

19:17 Rodriguez zdobywa punkt

20:17 Gruszka fantastycznie w ataku

21:17 Gruszka bardzo spokojnie, siatkarz Bydgoszczy wziął na siebie ciężar zdobywania punktów i robi to fantastycznie. Hiszpanie biorą czas

22:17 wygrywająca zagrywka Bąkiewicza

22:18 serwis na Nodę, tym razem Hiszpanie nie mieli problemów z przyjęciem, punkt z krótkiej

23:18 Bartek Kurek omija ręce Torresa i Falaski,

23:19 Falaska atakiem po prostej. On też na zagrywce i...

24:19 w taśmę. Mamy 5 piłek setowych. Za Gruszkę wchodzi Woicki

24:20 polski blok w aut. Na parkiet wraca Gruszka

25:20 Falaska zatrzymany przez Kurka. Mamy remis 1:1.

III set:

4:4 na parkiecie Kurka zmienia Bartman. Wspaniała akcja Gruszki

5:4 dobra akcja Bartmana

6:5 zaczęło się od dobrego przyjęcia Bartmana, potem nieudany atak z krótkiej, powtórka Bartmana też nie dała punktu. Akcję zakończył fantastyczny blok Plińskiego

7:5 Bartman zdobywa punkt z zagrywki

8:6 Polacy po raz pierwszy w tym meczu schodzą na przerwę techniczną jako zwycięzcy

15:14 krótka Salasa, nawet nie zdąrzyli się obejrzeć

16:14 słabe przyjęcie Polaków, oddajemy za darmo piłkę, ale Hiszpanie nie są już tacy dokładni i Falaska atakuje w aut

Polacy wygrywają trzeciego seta i prowadzą 2:1 w setach.

IV set:

11:8 Piotr Gruszka rozgrywa wspaniale to spotkanie w ataku

12:8 Po głowie Falaski piłka wraca na nasze pole, a więc przewaga biało-czerwonych się powiększa

13:8 Polacy pewnie zmierzają po zwycięstwo. Hiszpanie biorą czas

14:10 Bąkiewicz rozgrywa fantastyczne spotkanie, ponad 70 procent skuteczności w przyjęciu i w ataku. Także i w tej akcji jest nieomylny

14:12 Castellani bierze czas po błędach w ataku Bartmana. Zwycięstwo jest blisko, ale Hiszpanie wciąż są groźni

14:13 Trzy bloki z rzędu w ekipie Hiszpanii, tym razem Gruszka. Trzeba zrobić przejście

14:14 w siatkę wpadł Paweł Zagumny

15:14 Zagumny ściąga na siebie dwóch blokujących, kończy Pliński

15:15 Bartman psuje zagrywkę

16:15 blok aut po ataku Plińskiego

16:16 atak z krótkiej Hiszpanów

16:17 Bąkiewicz nie kończy ataku, Hiszpanie przedzierają się przez nasz blok i wychodzą na prowadzenie

16:18 Gruszka musiał kiwać, kontra Hiszpanów zabójcza. Castellani prosi o przerwę. Hiszpanie zaczynają przypominać coraz bardziej zespół z początku spotkania, gdy punk za punktem spychali Polaków do defensywy.

16:19 Hiszpanie mają kontrę, wciąż nie jesteśmy w stanie zatrzymać rywali. Na parkiet wraca Kurek

21:24 Noda zdobywa punkt na wagę piłek setowych

22:24 Hiszpanie serwują w siatkę. Trzeba teraz dobrze zagrać!!

23:24 Jarosz mocno na zagrywce, Hiszpanie mają akcję sytuacyjną i w aut

23:25 Jarosz minimalnie w aut

V set:

3:3 nie możemy zatrzymać śordka Hiszpanów, Torres wyrównuje stan setu

3:4 Jarosz zatrzymany przez Rodrigueza, Castellani zdenerwowany, spotkanie ogląda już tylko i wyłącznie na stojąco

9:9 Kurek znakomicie, Falasca pokonany

10:9 trzeba było kończyć trzy razy, wybierać piłki z kolejnych ataków, a na koniec blok Gruszki

11:10 Gruszka kapitalnie w końcówce meczu

11:11 Falasca zdobywa punkt

12:11 Bąkiewicz przebija się przez blok, Rodriguez wpada w siatkę

12:12 fantastyczna zagrywka Woickiego, Hiszpanie muszą oddać piłkę za darmo. Bąkiewicz w takiej sytuacji psuje, ale to bolesne.....

12:13 nie mamy szczęścia, po ataku Gruszki piłka się przetoczyła po siatce i spadła na naszą stronę

13:13 Kurek fanastycznie. Zamiana Nowakowski za Bąkiewicza podwyższamy blok

13:14 Hiszpanie mają piłkę meczową po ataku Rodrigueza. Falasca na zagrywce. Zmiana powrotna w polskim zespole

14:14 Gruszka nie skończył ataku, trzeba bronić konrty - jest!!!!! Wciąż jesteśmy w grze

15:14 Możdżonek blokuje atak. Mamy meczbola!!!! Hiszpanie biorą czas!!!

15:15 ach ten Falaca

16:15 Gruszka oszukał blok i drugi meczbol

17:15 Koniec tego meczu na 97 procent jesteśmy w półfinale!!!!

Przed meczem:

Zawodnicy i trener Daniel Castellani przestrzegają, że podopieczni Julio Velasco nie odkryli jeszcze swych kart.

"Do tej pory nie zagrali na najwyższym poziomie, ale to jest turniej i mogą się rozegrać. Są nieregularni, a mają tak dobrych zawodników, którzy są w stanie w każdej chwili zaskoczyć rywali" - uważa Castellani.

Podobnego zdania jest przyjmujący reprezentacji Polski Michał Ruciak. "Ciężko określić jak się tu zaaklimatyzowali Hiszpanie. W turnieju pamięci Huberta Wagnera nie byli w formie, pokonaliśmy ich, ale mistrzostwa Europy to inna bajka i z meczu na mecz mogą się rozkręcać" - powiedział.

Kolejnymi przeciwnikami biało-czerwonych będą Słowacy i Grecy. By awansować do półfinału Polacy muszą wygrać dwa z trzech spotkań.