W Sapporo na podium stanęlo trzech Austriaków. Zawody wygrał znakomity Gregor Schleirenzauer, który co prawda w drugiej serii nie zachwycił odległością (120,5 m), ale przewada z pierwszej serii wystarczyła do zwycięstwa. Najdalej poszybował Thomas Morgenstern (123,5 m) i dzięki temu zajął drugie miejsce. Trzeci był, będący ostatnio w znakomitej formie,Wolfgang Loitzl.

Najlepszy z Polaków okazał się Stefan Hula, który zawody w Sapporo ukończył na 10. pozycji. Kamil Stoch, który zachwycił na pierwszym z wczorajszych treningów, zajął ostatecznie 13. pozycję.

>>>Stoch czwarty na treningu w Sapporo

Po pierwszej serii prowadził Schlierenzauer - 133 m, przed Finem Kalle Keiturim - 127 m oraz Japończykiem Yutą Watase - 121,5 m. Ósmą pozycję zajmował Stefan Hula - 111,5 m, a Kamil Stoch był 22. - 102 m.

Nie powiodło się dwóm pozostałym Polakom: Piotr Żyła został sklasyfikowany na 38. miejscu - 82 m, a dwie lokaty niżej - jako ostatni w gronie 40 skoczków - znalazł się Marcin Bachleda - 78 m.

Dwukrotny złoty medalista olimpijski z Salt Lake City Szwajcar Simmon Amman był dopiero siódmy, ale utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do lidera traci 172 punkty i ma 66 punktów przewagi nad trzecim Loitzlem. Adam Małysz spadł na 20. pozycję; do Schlierenzauera brakuje mu 213 punktów. Stoch awansował o cztery lokaty z 36. na 32., a Hula - dziesięć z 54. na 44.