Koroner Tom Pawlowski zawarł w swoim raporcie trzy zalecenia: należy przeprowadzić kontrolę stanu bezpieczeństwa, nie tylko toru w Whistler, gdzie zdarzył się wypadek, ale i innych obiektów saneczkarskich; konieczny jest przegląd procedur związanych z homologacją torów; wreszcie - światowa federacja (FIL) powinna zwiększyć liczbę obowiązkowych przejazdów treningowych przed zawodami, szczególnie na nowych obiektach i zwłaszcza saneczkarzy, którzy mają niewielkie doświadczenie.

Reklama

21-letni Kumaritaszwili zginął 12 lutego, na kilka godzin przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Vancouver. Podczas treningowego ślizgu przy prędkości około 140 km/h wypadł z toru i uderzył w betonową konstrukcję podtrzymującą dach.

Tor w Whistler nie znalazł się w programie najbliższego Pucharu Świata, na który złoży się dziewięć zawodów. Sezon rozpocznie się w dniach 27-28 listopada w austriackim Igls. Tydzień później światowa czołówka będzie rywalizowała w niemieckim Winterbergu, by później przenieść się za ocean - do Calgary (Kanada) i Park City (USA). Mistrzostwa świata rozegrane zostaną od 28 do 30 stycznia 2011 roku we włoskiej Cesanie.