http://www.youtube.com/watch?v=LEtxL9d-hps

Reklama

Piosenkę na teledysku na youtube wykonują: Patrycja Markowska, Kasia Wilk, Piotr Cugowski i Grzegorz Skawiński, a pod Tatrami śpiewać będą... - tego organizatorzy nie chcieli ujawnić "na pewno będą to bardzo znane nazwiska".

Konkurs na Wielkiej Krokwi, na którym to obiekcie Orzeł z Wisły odda 26 marca ostatni skok w karierze, będzie miał bardzo bogatą oprawę muzyczną. Wystąpią m.in. zespoły: Wilki, Papa D, Bracia, Blue Cafe, Brathanki, Zakopower, Pectus - w kilku częściach benefisu.

Zakopiańska gala będzie podsumowaniem siedemnastoletniej kariery zawodniczej i pożegnaniem Małysza z kibicami. Tym razem w rywalizacji decydować będzie nie odległość, ale celność. Przed skokiem zawodnicy wylosują na kole fortuny odległość, którą powinni uzyskać i sami ustawią sobie belkę startową. Będzie można lądować od 120 do 134 m. Punktowane będą wyniki najbliższe zaplanowanym. W planie są dwie serie - o godz. 16.20 i 17.20.

Do konkursu zaproszeni zostali: Austriacy Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Finowie Janne Ahonen i Matti Hautamaeki, Szwajcarzy Simon Ammann i Andreas Kuettel, Niemcy Michael Uhrmann i Martin Schmitt, Japończyk Noriaki Kasai, Czech Jakub Janda, Norwegowie Anders Jacobsen, Tom Hilde i Bjoern-Einar Romoeren oraz zawodnicy kadry Polski.

"Marzyłem o tym, by zakończyć karierę właśnie w takiej chwili" - podkreślił Małysz w niedzielę, gdy w ostatnim konkursie Pucharu Świata w Planicy po pięknym skoku zajął trzecie miejsce, zaś na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

Reklama

Tekst piosenki "Skaczemy dla ciebie" - słowa: Ryszard Kunce, muzyka: Filip Siejka

kiedy dla nas lecisz narty tną na pół z wiatru i nadziei wokół ciebie szum

oszalały flagi wstrzymał oddech świat tu na dole krzyczy że ty jesteś nasz

dzisiaj dla ciebie skok dziś dla ciebie skacze każdy z nas dziękujemy tobie za 10 lat za to że każdy z nas mistrzem był dla ciebie skaczemy dziś

nie da się zapomnieć tylu pięknych chwil nieprzytomnych wzruszeń twoich wielkich chwil dałeś nam nadzieje pokazałeś jak sięgać po zwycięstwo pokonują strach