Dziennik Gazeta Prawana logo

Początek sezonu dla Kowalczyk. Kolejne zwycięstwo

17 listopada 2012, 14:33
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Justyna Kowalczyk
Kolejne zwycięstwo Kowalczyk/Newspix
Historia się powtarza. Justyna Kowalczyk wygrywa  drugie zawody w Muonio. Jeśli Polka wygra kolejne zawody w fiej miejscowości, to powtórzy świetny początek sezonu sprzed roku.  kontynuuje serię zwycięstw w fińskim Muonio.

Po piątkowej wygranej w sprincie stylem klasycznym, w sobotę mistrzyni olimpijska triumfowała w biegu narciarskim na 5 km tą samą techniką. Zawody zaliczane są do klasyfikacji Pucharu FIS. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego wyprzedziła o prawie pół minuty Rosjankę Julię Czekałową. Trzecie miejsce zajęła Japonka Masako Ishida.

- powiedział PAP trener Wierietielny. W niedzielę Kowalczyk (AZS AWF Katowice) pobiegnie na dystansie 10 km techniką dowolną. Zawodniczka pochodząca z Kasiny Wielkiej, podobnie jak rok temu, tuż przed inauguracją Pucharu Świata (24 listopada w szwedzkim Gaellivare), startuje w Muonio. Wtedy najlepsza była we wszystkich trzech występach.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj