Kalendarz sezonu 2020/21 Pucharu Świata w skokach narciarskich:

Reklama

21 listopada 2020 Wisła (Polska) - drużynowy 1. Austria 2. Niemcy 3. Polska

22 listopada 2020 Wisła (Polska) 1. Markus Eisenbichler (Niemcy) 2. Karl Geiger (Niemcy) 3. Daniel Huber (Austria)

28 listopada 2020 Ruka/Kuusamo (Finlandia) 1. Markus Eisenbichler (Niemcy) 2. Piotr Żyła (Polska) 3. Dawid Kubacki (Polska)

29 listopada 2020 Ruka/Kuusamo (Finlandia) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 3. Dawid Kubacki (Polska)

5 grudnia 2020 Niżny Tagił (Rosja) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Daniel Huber (Austria) 3. Robert Johansson (Norwegia)

6 grudnia 2020 Niżny Tagił (Rosja) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Robert Johansson (Norwegia) 3. Marius Lindvik (Norwegia)

11-13 grudnia Planica (Słowenia) - mistrzostwa świata w lotach Konkurs indywidualny: 1. Karl Geiger (Niemcy) 2. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 3. Markus Eisenbichler (Niemcy)

19 grudnia 2020 Engelberg (Szwajcaria) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Kamil Stoch (Polska) 3. Anze Lanisek (Słowenia)

20 grudnia 2020 Engelberg (Szwajcaria) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 3. Piotr Żyła (Polska)

Turniej Czterech Skoczni: 29 grudnia 2020 Oberstdorf (Niemcy) 1. Karl Geiger (Niemcy) 2. Kamil Stoch (Polska) 3. Marius Lindvik (Norwegia) 1 stycznia 2021 Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) 1. Dawid Kubacki (Polska) 2. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 3. Piotr Żyła (Polska) 3 stycznia 2021 Innsbruck (Austria) 1. Kamil Stoch (Polska) 2. Anze Lanisek (Słowenia) 3. Dawid Kubacki (Polska) 6 stycznia 2021 Bischofshofen (Austria) 1. Kamil Stoch (Polska) 2. Marius Lindvik (Norwegia) 3. Karl Geiger (Niemcy)

9 stycznia 2021 Titisee-Neustadt (Niemcy) 1. Kamil Stoch (Polska) 2. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 3. Piotr Żyła (Polska)

10 stycznia 2021 Titisee-Neustadt (Niemcy) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Daniel-Andre Tande (Norwegia) 3. Stefan Kraft (Austria)

16 stycznia 2021 Zakopane (Polska) - drużynowy 1. Austria 2. Polska 3. Norwegia

17 stycznia 2021 Zakopane (Polska) 1. Marius Lindvik (Norwegia) 2. Anze Lanisek (Słowenia) 3. Robert Johansson (Norwegia)

23 stycznia 2021 Lahti (Finlandia) - drużynowy 1. Norwegia 2. Polska 3. Niemcy

24 stycznia 2021 Lahti (Finlandia) 1. Robert Johansson (Norwegia) 2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 3. Karl Geiger (Niemcy)

30 stycznia 2021 Willingen (Niemcy) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Daniel-Andre Tande (Norwegia) 3. Kamil Stoch (Polska)

30 stycznia 2021 Willingen (Niemcy) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Piotr Żyła (Polska) 3. Markus Eisenbichler (Niemcy)

6 lutego 2021 Kingenthal (Niemcy) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Kamil Stoch (Polska) 3. Bor Pavlovcic (Słowenia)

7 lutego 2021 Klingenthal (Niemcy) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Bor Pavlovcic (Słowenia) 3. Markus Eisenbichler (Niemcy)

13 lutego 2021 Zakopane (Polska) 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 2. Andrzej Stękała (Polska) 3. Marius Lindvik (Norwegia)

14 lutego 2021 Zakopane (Polska) 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 2. Anze Lanisek (Słowenia) 3. Robert Johansson (Norwegia)

19 lutego 2021 Rasnov (Rumunia) 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 2. Kamil Stoch (Polska) 3. Karl Geiger (Niemcy)

20 lutego 2021 Rasnov (Rumunia) - drużyn mieszanych 1. Norwegia 2. Słowenia 3. Austria

Klasyfikacja generalna PŚ (po 22 zawodach): 1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 1544 pkt 2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 1018 3. Kamil Stoch (Polska) 944 4. Robert Johansson (Norwegia) 774 5. Dawid Kubacki (Polska) 758 6. Anze Lanisek (Słowenia) 749 7. Piotr Żyła (Polska) 743 8. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 659 9. Marius Lindvik (Norwegia) 612 10. Karl Geiger (Niemcy) 566 ... 15. Andrzej Stękała (Polska) 444 27. Jakub Wolny (Polska) 146 28. Klemens Murańka (Polska) 139 38. Aleksander Zniszczoł (Polska) 81 43. Paweł Wąsek (Polska) 62 57. Maciej Kot (Polska) 17 72. Stefan Hula (Polska) 2 74. Tomasz Pilch (Polska) 1

Klasyfikacja Pucharu Narodów: 1. Norwegia 4815 pkt 2. Polska 4337 3. Niemcy 3341 4. Austria 2807 5. Słowenia 2360 6. Japonia 2217

23 lutego - 4 marca Oberstdorf (Niemcy) - mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym

Turniej Raw Air: 13 marca 2021 Oslo (Norwegia) - drużynowy 14 marca 2021 Oslo (Norwegia) 16 marca 2021 Lillehammer (Norwegia) 18 marca 2021 Trondheim (Norwegia) 20 marca 2021 Vikersund (Norwegia) - drużynowy 21 marca 2021 Vikersund (Norwegia)

26 marca 2021 Planica (Słowenia) 27 marca 2021 Planica (Słowenia) - drużynowy 28 marca 2021 Planica (Słowenia)