Żyła i Kubacki rywalizowali ze sobą w parze. Obaj skoczyli po 128 pkt. Lepszy o 2,4 pkt okazał się pierwszy z nich, ale Kubacki również wystąpi w finałowej serii jako tzw. szczęśliwy przegrany.

Reklama

Udział w konkursie zakończył natomiast Stękała (123 m), który przegrał z Austriakiem Clemensem Aignerem i zajął 39. miejsce.

Paweł Wąsek i Jakub Wolny odpadli w kwalifikacjach. Natomiast już w poniedziałek wycofany z imprezy został trzykrotny triumfator TCS Kamil Stoch.

Najlepszy w pierwszej serii Geiger skoczył 140,5 m. Wyprzedza o 2,2 pkt Austriaka Daniela Hubera - 136,5 m. Trzeci ze stratą 4,1 pkt jest Japończyk Yukiya Sato - 139 m.

Reklama

Zdecydowany lider TCS Ryoyu Kobayashi skoczył 133,5 m - do Geigera traci 6,8 pkt.

Wcześniej 25-letni Japończyk wygrał w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen i w środę w Bischofshofen - konkurs, który dzień wcześniej nie mógł odbyć się w Innsbrucku z powodu silnego wiatru.

Jeżeli zwycięży również w czwartek, zostanie pierwszym w historii Turnieju Czterech Skoczni zawodnikiem, który po raz drugi wygra tę imprezę z kompletem triumfów w czterech konkursach.

Początek finałowej serii o godz. 18.42.