Kowalczyk startującą w finale B wyprzedziła Finka Riitta-Liisa Roponen, Słowenka Vesna Fabjan i Niemka Evi Sachenbacher-Stehle.

Triumfowała Włoszka Arianna Follis przed Finką Aino Kaisą Saarinen i Słowenką Petrą Majdic.

Wśród mężczyzn finał A (1,2 km techniką dowolną) wygrał Norweg Tor Arne Hetland. Drugie miejsce zajął Rosjanin Wasilij Roczew, a trzecie Francuz Jean Marc Gaillard. Janusz Krężelok odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 15. miejscu.

Po trzech zawodach Tour de Ski Kowalczyk plasuje się na czwartym miejscu i traci do liderki Arianny Follis 32,2 s. Żółta koszulka lidera jest w posiadaniu rewelacyjnie spisującego się Dario Cologny. Drugi w klasyfikacji Wasilij Roczew traci do Szwajcara 15,4 s.

Po zawodach w Pradze, uczestnicy cyklu przeniosą się do czeskiej miejscowości Nove Mesto, gdzie odbędą się dwa etapy zawodów. 31 grudnia kobiety pobiegną na 10 km, a mężczyźni na 15 km (oba biegi techniką klasyczną). W Nowy Rok w programie znajdują się sprintu kobiet i mężczyzn technika dowolną.