Polak zdeklasował rywali - drugiego Słoweńca Anze Laniska wyprzedził aż o 25,7 pkt. W pierwszej serii skoczył 141 m, a w drugiej jeszcze poprawił ten wynik, notując odległość 143 m. Niedzielne zwycięstwo pozwoliło mu umocnić się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej .

Reklama

Walka na odległości zdecydowanie mi odpowiada. Fajnie mi się skakało na tej skoczni, fajnie się czułem. Dobrą energię czułem tak naprawdę od samego rana i rozruchu. Wiedziałem, co chcę zrobić, na skocznię przyjechałem z jasnym planem, który działał tak naprawdę od pierwszego skoku. Nie było co tego zmieniać, tylko robić swoje. Wyszło bardzo fajnie i jestem bardzo zadowolony z tego dnia - powiedział Kubacki na antenie Eurosportu.

Niedzielny konkurs był udany dla całej polskiej ekipy. Piotr Żyła zakończył rywalizację na czwartym miejscu, Kamil Stoch był ósmy, a Paweł Wąsek - 11.

Znajdzie się coś do poprawy, oczywiście to są drobnostki, detale. Myślę, że byłoby gdzie szukać. Dzień może nie był idealny, ale naprawdę rewelacyjny dla całej naszej drużyny, bo nie tylko ja, ale Piotrek tuż za podium, Kamil w "dziesiątce", Paweł tuż za. Całkiem solidny występ całego zespołu. Myślę, że wykonaliśmy tu kilka kroków naprzód - podkreślił zwycięzca niedzielnego konkursu, który w piątek na tym samym obiekcie był drugi.

Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się 17 i 18 grudnia w szwajcarskim Engelbergu.