Rosyjski bramkarz Islanders Ilja Sorokin obronił 32 strzały i po raz piąty w tym sezonie zachował czyste konto. W klasyfikacji meczów bez straconego gola prowadzi razem z Darcym Kuemperem z Washington Capitals.

Już podczas swojej pierwszej zmiany, na samym początku meczu, kontuzji doznał szwedzki napastnik Kraken - Andre Burakovsky. Klub z Seattle stracił prowadzenie w dywizji pacyficznej. Z dorobkiem 63 punktów zajmuje w niej drugie miejsce.

Pittsburgh Penguins pokonali Colorado Avalanche

Pittsburgh Penguins przed własną publicznością pokonali Colorado Avalanche 2:1 po dogrywce. W pierwszej tercji gola dla gości strzelił Nathan MacKinnon. Bryan Rust wyrównał w 57. minucie, a zwycięstwo dał "Pingwinom" Kris Letang. Rosjanin Jewgienij Małkin asystował przy obu golach. Aż 41 strzałów obronił bramkarz Penguins - Casey DeSmith.

San Jose Sharks do 37. minuty przegrywali na wyjeździe z Tampa Bay Lightning 1:3, ale potem strzelili trzy gole z rzędu i po dogrywce wygrali 4:3. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Brayden Point, a jedną Ross Colton.

Szwajcar Timo Meier z San Jose Sharks strzelając drugiego gola rozstrzygnął mecz w dogrywce, a wcześniej zaliczył też asystę. Bramkę i dwie asysty zanotował Szwed Erik Karlsson. Do siatki trafił też Jonah Gadjovich, gdy odbił się od niego krążek wystrzelony przez Scotta Harringtona.

Karlsson ma już 69 punktów zdobytych w 52 meczach i jest najskuteczniejszym obrońcą ligi w tym sezonie, natomiast w ogólnej klasyfikacji punktowej zajmuje szóste miejsce.

Zakończyła się najdłuższa w historii Tampa Bay Lightning seria 12 zwycięstw u siebie. Rosjanin Nikita Kuczerow asystował dwa razy i z 55 asystami jest liderem tej klasyfikacji.

Edmonton Oilers wygrali z Detroit Red Wings

Edmonton Oilers pokonali na wyjeździe Detroit Red Wings 5:2. Connor McDavid asystował raz i wydłużył serię meczów ze zdobytym punktem do 13. Warren Foegele strzelił dla gości dwa gole, Evander Kane i Ryan Nugent-Hopkins zanotowali po bramce i asyście. Trafił też Ryan McLeod. Bramki dla pokonanej drużyny zdobyli Tyler Bertuzzi i Joe Veleno.

Bramkarz Oilers Jack Campbell obronił 30 z 32 strzałów. McDavid jest liderem klasyfikacji strzelców. Zanotował 41 goli w 51 meczach. Kanadyjczyk dołożył do tego 52 asysty i z 93 punktami jest najskuteczniejszym graczem NHL. Oilers wygrali osiem z ostatnich dziewięciu spotkań.

Vegas Golden Knights na prowadzeniu

Na prowadzenie w dywizji pacyficznej wrócił zespół Vegas Golden Knights, który w wyjazdowym meczu z Nashville Predators przegrywał po golu Matta Duchene, ale ostatecznie wygrał 5:1. William Carrier, Phil Kessel i Chandler Stephenson zanotowali dla zwycięzców po bramce i asyście. Trafiali też Michael Amadio i Alex Pietrangelo.

Golden Knights przerwali serię czterech porażek, a ich bramkarz Adin Hill obronił w tym meczu 16 z 17 strzałów.

Anaheim Ducks pokonali na wyjeździe Chicago Blackhawks 3:2 w starciu dwóch najsłabszych drużyn konferencji zachodniej. Brett Leason i Jayson Megna zanotowali dla "Kaczorów" po golu i asyście, a w dogrywce zwycięstwo dał im Frank Vatrano, który w ostatnich pięciu meczach strzelił pięć goli.

Przed meczem chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego 30 stycznia najlepszego strzelca w historii Blackhawks - Bobby'ego Hulla. Drużyna z Chicago jest ostatnia w konferencji zachodniej i przedostatnia w całej lidze.