Dziennik Gazeta Prawana logo

USA i Kanada z kompletem zwycięstw po czterech meczach MŚ w hokeju

18 maja 2023, 07:33
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Joel Hofer
Joel Hofer/PAP/EPA
Hokeiści na lodzie Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Kanady i Łotwy odnieśli zwycięstwa w kolejnym mistrzostw świata elity, które odbywają się w Tampere i Rydze. Amerykanie oraz Kanadyjczycy mogą pochwalić się kompletem wygranych po czterech spotkaniach.

Ekipa USA tym razem pokonała Austrię 4:1, choć sukces nie przyszedł łatwo, po dwóch kwartach było tylko 2:1. W drugim meczu grupy A współgospodarze Finowie wygrali z Francją 5:3 i wyprzedzili ten zespół w tabeli - awansowali na czwartą pozycję.

W grupie B Łotwa wygrała z Norwegią 2:1, zaś Kanada nie dała szans Kazachstanowi, zwyciężając 5:1.

W tabeli tej grupy Kanadyjczycy mają komplet zwycięstw, ale nie punktów - tych zgromadzili 11 (jeden mecz wygrali po dogrywce). Maksymalną liczbę punktów zgromadziła Szwajcaria, lecz Helweci rozegrali jedno spotkanie mniej - z dorobkiem 9 pkt w trzech spotkaniach zajmują drugie miejsce.

Tegoroczne miały się odbyć w Sankt Petersburgu, ale po inwazji Rosji na Ukrainę w 2022 roku przeniesiono imprezę najpierw do Lublany i Budapesztu, a po sygnalizowanych przez Węgrów kłopotach finansowych - do Tampere i Rygi. Po raz drugi z rzędu nie grają w nich reprezentacje państw-agresorów - Rosji i Białorusi.

W pierwszej części turnieju 16 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze awansują do ćwierćfinałów i dalej zmagania toczyć się będą systemem pucharowym. Najsłabsza drużyna w każdej grupie spadnie do Dywizji 1A.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraBurza wokół sędziego Marciniaka. Na polskiego arbitra wpłynęła oficjalna skarga »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj