Obecnie 29-letnia Williams przebywa na oddziale intensywnej terapii, gdzie stan jej zdrowia jest monitorowany przez 24 godziny.

Reklama

Operacja Williams została przeprowadzona już w poniedziałek w klinice Sinai Medical Center. Dzień wcześniej tenisistka bawiła się na bankiecie zorganizowanym przez magazyn "Vanity Fair" po wręczeniu Oscarów.

W ubiegłym tygodniu Amerykanka była w Nowym Jorku, gdzie lekarze oglądali jej kontuzjowaną stopę. Już wtedy nie czuła się dobrze i zalecono jej przeprowadzenie dokładnych badań.

Triumfatorka trzynastu turniejów Wielkiego Szlema ma problemy zdrowotne od 7 lipca ubiegłego roku, gdy doznała urazu prawej stopy. W restauracji w Monachium nastąpiła na rozbite szkło i zraniła stopę na tyle poważnie, że konieczna była interwencja chirurga. To spowodowało, że musiała zrezygnować ze wszystkich po Wimbledonie ubiegłorocznych turniejów.

W styczniu tego roku z powodu przedłużającej się rehabilitacji wycofała się z Pucharu Hopmana i z turnieju wielkoszlemowego Australian Open, w którym miała bronić tytułu.